Arayın Randevu Alın: İstanbul 0216 550 12 13 & Ankara 0312 426 26 83
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Amerika' da Hazırlık ve Pre-Master Eğitimi

Amerika’da Hazırlık Programı ( International Year One)

Amerika’da hazırlık programları, international öğrenciler için özel yapılmış programlar olup her yılın Eylül ve Ocak ayında baslar. Her program üniversiteye ve program baslığına göre farklılık göstermektedir
Amerikan eğitim sisteminin 4 yıl olmasından dolayı bu programlar üniversite 1. Sınıf olarak uygulanır ve çoğu yerde “year one” olarak da adlandırılır. Bu programı basarıyla tamamlayan öğrenci üniversite 2.sınıftan devam eder böylece bir yıl kaybı yaşamadan öğrenimini sürdürmüş olur.
Bu programların en önemli özelliği, üniversite 1.sınıf derslerinin yanında öğrencinin ülke eğitim sisteminde adapte olasını sağlayacak “study skill” dediğimiz, essay yazma, proje hazırlama, sunum hazırlama gibi üniversite hayatında gerekli olan eğitimleri de vermesidir. Bu programların hepsi üniversite kampusun de verilmektedir.
Kabul şartları her program ve içeriğe göre farklılık gösterse de temelde iyi bir lise not ortalaması ve minimum ielts 6.5, toefl ibt 80 istenmektedir.
Daha detaylı bilgi için bizimle irtibata geçmeniz de fayda vardır.

Graduate Pathway Programı (Pre – Masters)

Graduate Diploma veya Pre –Master’s programı, Amerika’da yüksek lisans yapmak isteyen ancak gerekli koşulları sağlayamayan öğrenciler için özel dizayn edilmis extra desteklenmis programlardır.

Program master programının ilk yılı olup basarıyla tamamlandıktan sonra üniversitede master’in 2. Yılını tamalayıp, master diplomasını almaya hak kazanır.
Bu program her alanda olmayıp farklı üniversitelerde farklı master programları için vardır. Bu programlara giriş şartları yine üniversite mezuniyet not ortalamasıyla birlikte İngilizce yeterliligede önem vermektedir. İstenilen İngilizce yeterlilik; ielts 6.5 veya 7.0, toefl ibt 91 ve üzeri.
Bu programa müracaat ve secimler kişiye özel yapılması gerektiğinden dolayı ücretsiz danışmanlık hizmeti alınmasında fayda vardır.