Arayın Randevu Alın: İstanbul 0216 550 12 13 & Ankara 0312 426 26 83
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Öğrenci Rehberi

Genel Bilgi

İngiltere’ye eğitim amaçlı gidecek öğrencilerimize faydası olacağına inandığımız konular hakkında genel bilgilere aşağıda ulaşabilirsiniz. Bu bilgiler öğrencilerin İngiltere’ye varışlarından ayrılışlarına kadar geçirdikleri zamanda faydalı olacağına inandığımı bilgileri içermektedir

Burs Olanakları

Yurtdışı ve yurtiçi olarak birçok kurum ve kuruluşlar yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilere çeşitli burs imkanları sağlamaktadırlar, bu burs olanakları genelde öğrencilerin akademik başarıları yanı sıra burs veren kurumun isteği ek sınav veya özel şartlara göre belirlenmektedir. Aşağıda siz öğrencilerimize fayda sağlayacağına inandığımız burs veren kurumların listelerini bulabilirsiniz.

Promosyonlar

Yurtdışında İngilizce lisan eğitimi veren kurumlar her yıl belirli dönemlerde, belirli sürelerde Türk öğrencilere özel promosyon adı altında indirimler sunmaktadırlar. Bu promosyonlar ve içerikleri web sayfamızda mümkün olduğunca düzenli yayınlanmakla birlikte bazı durumlarda yayınlanması unutulmuş olsa dahi her öğrenci müracaatında o öğrenci için alabileceği promosyon olanakları da sorgulanmaktadır. Dolayısıyla bizimle çalışan öğrencilerimiz hiç bir zaman okulların verdikleri promosyon imkanlarından mahrum kalmamaktadırlar.

Sınavlar

Yurtdışında lise, lisans, yüksek lisans/master veya doktora eğitimi almak isteyen Türk öğrencilerin gitmek istedikleri ülkeye göre üniversitelerin talep ettikleri bazı sınavlar vardır. İstediğiniz okulda eğitim görebilmek için bu sınavlara girerek istenilen skoru almanız gerekir.İşte bu sınavlarla ilgili detayları sağ taraftaki kolonda rahatlıkla bulabilirsiniz.

Vize ve Askerlik

Yurtdışında eğitim almanızın, özellikle de İngiltere’de eğitim almanızın size kazandıracağı avantajlara değinerek başlayacağımız bu yazımızda adım adım bu süreci irdeleyecek,hem mali açıdan hem geleceğinizin kalitesi bakımından Türkiye’de alacağınız eğitimin mi yoksa İngiltere’de alacağınız eğitimin mi daha iyi olduğundan bahsedeceğiz.

Öğrenci Yorumları

Yurtdışında eğitim alan öğrencilerimizin yorumları size daha iyi fikir verebilir. Seçmiş oldukları okullar hakkında tecrübelerini sizinle paylaştılar.

Yök Denkliği

Yükseköğretim Genel Kurulunun 24.12.2015 tarihli toplantısında; ortaöğrenimini Türkiye'de tamamlayan ve eğitime başladığı yıl ...