Arayın Randevu Alın: İstanbul 0216 550 12 13 & Ankara 0312 426 26 83
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Yurtdışında İngilizce Programları

Dil eğitimi, diğer eğitimlere oranla daha geniş yelpazeye sahip ve alternatiflerinin de çok fazla olduğu bir alandır. Genelde İngilizce eğitimi için seçilen ülkeler, İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ve Malta gibi İngilizce konuşulan belli başlı 5 ülke olmaktadır. Bunla göre okul ve eğitim öğrencinin belirlediği kriterlere göre belirlenmektedir. Öğrencinin İngilizce dilini ne amaçla öğrenmek veya geliştirmek istediği, İngilizce dil seviyesi, program sonrası amacının ne olduğu gibi konular, dil okulu programının, süresinin, lokasyonunun ve hangi okula gideceğinin seçilmesinde büyük rol oynamaktadır.
Yurtdışında öğrenciye pek çok farklı program alternatifi sunulmaktadır. Bunlar, daha az süre ingilizce dersi almak isteyen öğrenciler için başta Genel İngilizce programı olmak üzere Yarı Yoğun, Yoğun ve Extra Yoğun İngilizce Programları olarak devam etmektedir. Dil sınavına hazırlanan öğrencilerimiz için de yine Sınav Hazırlık Programları opsiyonları mevcuttur.

Bir danışmandan bilgi alırken dikkat edilmesi gerekenler, Programın içeriği (Genel İngilizce, İş İngilizcesi… vs), süresi (haftada 20 ders, 28 ders, 30 ders vs), konaklama seçenekleri (yurt, aile yanı, tam veya yarım pansiyon… vs), gidilen ülke, gidilen bölge (Türk öğrencilerin, gidilecek ülkenin vatandaşlarının yoğunluğu ve bölgenin pahalılığı açısından uygunluğu), okulun akreditasyonu… vb gibi konulardır. Her zaman gideceğiniz sürenin tamamında cebinizden çıkacak olan okul +yaşam masraflarınızı hesaplamanızı tavsiye ederiz, çünkü Londra için çeşitli acentalar tarafından sadece 4 haftalık okulun ayarladığı konaklama verilmekte ve öğrencilere kendilerinin daha ekonomik konaklama bulabilecekleri söylenmektedir. Halbuki öğrenci Londra’ya gittiğinde hiç de öyle olmadığını görüp çok büyük sıkıntılarla karşı karşıya gelmektedir.

Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak için ÜCRETSİZ danışmanlığımıza başvurmanız hem sizlerin hem de çocuklarınızın geleceği açısından büyük önem arz etmektedir.