Arayın Randevu Alın: İstanbul 0216 550 12 13 & Ankara 0312 426 26 83
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Yurtdışında Üniversite Eğitimi

    

Yurtdışında Üniversite Eğitimi

Yurtdışında eğitim almanızın, özellikle de İngiltere’de eğitim almanızın size kazandıracağı avantajlara değinerek başlayacağımız bu yazımızda adım adım bu süreci irdeleyecek,hem mali açıdan hem geleceğinizin kalitesi bakımından Türkiye’de alacağınız eğitimin mi yoksa İngiltere’de alacağınız eğitimin mi daha iyi olduğundan bahsedeceğiz.

İngilterede Üniversite Eğitimi

Ingiltere’de üniversite eğitimini iki başlıkta incelersek daha doğru bir yorum ve bilgi aktarımı sağlamış oluruz. Dolayısıyla önce İngiltere’de Lisans (Undergarduate) ve sonrasında da İngiltere’de Master ve Doktora eğitimlerini iceren İngiltere’de lisansüstü eğitimi ele alacağız.

Amerikada Üniversite Eğitimi

Amerika lisans ve yüksek lisans eğitimi açısından Dünya’nın en önde gelen ülkesidir. Dünya’nın bir çok ülkesinde oldugy gibi ülkemizden de bir çok öğrenci bu ülkede eğitim almak icin müracaatlarda bulunmaktadır.

Adelphi University - Garden City / New York

Adelphi University - Garden City / New York

50’den fazla akademik program mevcuttur. Öğrenciler tarafından 46 ülke temsil edilir. Öğrencilerin not ortalamaları yaklaşık olarak 3.4’tür. Birleşmiş Milletler tarafından Sivil Toplum Kuruluşu olarak kabul edilmiştir.

Amerika / New York
American University - Washington, DC

American University - Washington, DC

Öğrencilerinin politikayla ilişkileri bakımından dördüncü sırada yer alır. Lisans alanında en iyi 21. Uluslararası İşletme bölümüne sahiptir. En iyi 12. Kamu İşleri bölümüne sahiptir. Altıncı en iyi Uluslararası Hukuk bölümüne sahiptir. Ulusal üniversiteler arasında 72. sırada bulunur.

Amerika / Washington DC
Anglia Ruskin University - Cambridge

Anglia Ruskin University - Cambridge

1992 yılında üniversite statüsüne ulaşan Anglia Ruskin Üniversitesi , Doğu İngiltere’de yer alır. Cambridge şehri ve Chemsfold kentinde Londra’ya 1 saatten daha az uzaklıkta kurulu olan bir devlet üniversitesidir. Bugün Anglia Ruskin Üniversitesi en modern ve küresel üniversitelerden biri olarak bilinir. 177 farklı ülkeden 35.000 e yakın öğrencisi bulunmaktadır.

Ingiltere / Cambridge
Arts University College at Bournemouth -  Bournemouth

Arts University College at Bournemouth - Bournemouth

Art University Bournemouth, 125 yıl önce uzman bir sanat kurumu olarak kuruldu. Aralık 2012 yılında tam bir üniversite haline gelmiştir. Sanat, medya, tasarım alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora programlarının yanı sıra, kısa kurslar da sunmaktadır.

Ingiltere / Bournemouth
Auburn Üniversitesi - Auburn / Alabama

Auburn Üniversitesi - Auburn / Alabama

Amerika Birleşik Devletlerinde tüm devlet üniversiteleri arasında 48. sıradadır. Lisans düzeyinde işletme programlarında ABD’de 51. sıradadır. Lisans düzeyinde muhasebe eğitiminde en iyi 51. üniversitedir. Eczacılık dalında en iyi 26. üniversitedir. Endüstri, üretim ve sistem mühendisliğinde ABD’de 25. üniversitedir. ABD’de, NASA için astronot ve bilim insanı yetiştiren 15 üniversiteden birisidir.

0 / 0
Bath Spa University - Bath

Bath Spa University - Bath

Bath Spa Üniversitesi, 160 yıldır sanat ve Tasarım eğitimi vermektedir. İlk stajyer öğretmenler, 60 yıl önce bu üniversiteden mezun olmuşlardı. İngiltere’de tek UNESCO Dünya Mirası şehirlerinin arasına girmiş olan Bath ‘da okumak, belki Birleşik Krallık’ın en güzel kampüslerinden birinde okumak demektir.

Ingiltere / Bath
Bournemouth University - Bournemouth

Bournemouth University - Bournemouth

Üniversitenin kökenleri 1900’lü yıllara dayanmaktadır. Modern tarihi, yükseköğretim Dorset Enstitüsünün 1976 yılında açılması ile başlamıştır. 1992 yılında tamamen Bournemouth Üniversitesi olarak adlandırılmıştır.

Ingiltere / Bournemouth
BPP University - London

BPP University - London

1992 yılında BPP Hukuk Okulu’nun da açılmasıyla birlikte 2005 yılında bu iki eğitim kurumu BPP College adı altında birleşmişlerdir. Ağustos 2013’te ise BPP üniversite statüsüne kavuşarak BPP University adını almıştır. 2010 yılında “Post 16 education provider of the year” en prestijli ödüle layık görülen okul İngiltere’de bağımsız olarak kurulan 3. Özel üniversitedir

Ingiltere / Londra
Bradford University - Yorkshire

Bradford University - Yorkshire

Bradford Üniversitesi başlangıçta 1882 yılında bir Teknik Enstitü olarak kurulmuştur. 1966 yılında Kralice tarafından Royal Charter ile ödüllendirildi. Aston, Bath, Brunel , Lougborough’da aynı yıl içerisinde üniversite statüsü kazanmıştır. Araştırma alanında dünya çabında ün kazanmıştır. Üniversite güçlü ve saygın bir geçmişe sahiptir. 1972 yılında Barış Bilimleri isimli departmanını açan ilk üniversite olma unvanını kazanmıştır.

Ingiltere / Bradford
Brunel University - Middlesex

Brunel University - Middlesex

1966 yılından itibaren büyük gelişim gösteren Brunel Üniversitesi, 2014 yılından itibaren Brunel Üniversitesi Londra olarak bilinir. Brunel Üniversitesinin misyonu, yaratıcı bir yaklaşımla pratiği akademi ile birleştirmektir.

Ingiltere / Londra
Canterbury Christ Church University - Canterbury

Canterbury Christ Church University - Canterbury

Canterbury Christ Church Üniversitesi 1962 yılında İngiltere Klisesi tarafından öğretmenleri eğitmek için kurulmuştur. 1995 yılında derslerin içeriği hızla gelişti ve 2005 yılında tam bir üniversite haline geldi. 2009 yılında hükümdarlık konseyi tarafından araştırma derecesi ile ödüllendirildi ve böylece İngiltere’de hızla gelişen bir üniversite haline geldi.

Ingiltere / Canterbury
Central Florida University - Orlando / Florida

Central Florida University - Orlando / Florida

ABD’deki okullar arasında en büyük ikinci okuldur. ABD’deki devlet üniversiteleri arasında ilk 100’dedir. En çok gelecek vadeden üçüncü üniversitedir. Mühendislik bölümleri en iyiler arasında 81.sırada bulunur.

Amerika / 0
City University - London

City University - London

City Üniversitesi Londra, Northampton enstitüsü olarak 1894 yılında kuruldu ve 1966 yılında üniversite statüsü kazandı. Üniversitenin sloganı, insana hizmet etmektir. Londra’nın kalbinde bulunan üniversite akademik mühammellik ve meslek odaklıdır.

Ingiltere / Londra
Colorado State University - Fort Collins / Colorado

Colorado State University - Fort Collins / Colorado

Colorado State University üniversitesi; lisans hazırlık programları, yüksek lisans hazırlık programları ve İngilizce Dil Programları ile öğrencilerine kapılarını açmaktadır. Üniversite, URAP dünya sıralamasında 286.sırada yer alırken, Leiden dünya sıralamasında 194.sırada, QS Dünya sıralamasında ise 411-420.sırada yer alır.

Amerika / Colorado
Coventry University - West Midlands

Coventry University - West Midlands

1943 yılında dizayn koleji olarak kurulan Coventry niversitesi 1992 tarihinde Coventry Üniversitesi olmuştur. Haziran 1992 yılında İleri ve Yüksek Öğretim Yasası Coventry Üniversitesi ünvanını benimsedi. Bugün Coventry Üniversites, 26.000 öğrencisi ve sağlam akademik varlığı ile dünya genelinde ülkenin önde gelen modern üniversitelerden biridir.

Ingiltere / Coventry
Drew University - Madison / New Jersey

Drew University - Madison / New Jersey

Drew Üniversitesi; lisans hazırlık programları ve Akademik İngilizce Programları ile öğrencilerine kapılarını açmaktadır. Üniversite, verdiği eğitim ile öğrencilerine gelecekteki kariyer hedeflerine ulaşmalarında yardımcı olmaktadır. Mezun olduktan sonra New York’ta 500’e yakın firmadan staj yapma imkanı tanır.

Amerika / New Jersey
Durham University - Durham

Durham University - Durham

Durham Üniversitesi, yüzyıllardır süre gelen gelenekleri ile bir kolej üniversitesidir. 16 kolejli kökenli okul 1832 yılında kuruldu. En son, 2006 yılında, Josephine Butler koleji kuruldu. 1987 Yılında Durham üniversitesi dünya mirası oldu. 2012 Yılında opera şarkıcısı Sir Thomas Allen, Üniversitenin 12.rektörü olarak atandı. 2002 yılından beri Russel Grubu’nun elindedir.

Ingiltere / Durham
Florida International University - Miami / Florida

Florida International University - Miami / Florida

Florida International University, ABD’de eğitim veren üniversiteler arasında kayıt yapılması bakımından en büyük beşinci üniversitedir. Mezunlarının çoğunluğu konaklama endüstrisinde çalışır. Uluslararası İşletme alanında 8. üniversite, lisans eğitiminde İşletme bölümüyle 11. dir. İşletme fakültesi, dünya çapında yüzde 5’ lik elit üniversite dilimindedir.

Amerika / Miami
George Mason University - Fairfax / Virginia

George Mason University - Fairfax / Virginia

The Mason Global Centre Akademik İngilizce ve Hazırlık Sınıfları ile öğrencilerine kapılarını açmaktadır. Okulda, lisans hazırlık, yüksek lisans hazırlık ve Akademik İngilizce eğitimleri bulunmaktadır. George Mason University URAP dünya sıralamasında 513.sırada, Leiden dünya sıralamasında 353.sırada, Shangai dünya sıralamasında ise 151-200.sırada yer almaktadır.

Amerika / Fairfax
Glasgow Caledonian University - Glasgow

Glasgow Caledonian University - Glasgow

Glasgow şehrinin tam göbeğinde yer alan Glasgow Caledonian Üniversitesi’nin tarihi 1875 yılında faaliyet göstermiş enstitülere dayanmaktadır. 20.000 Öğrenciye akademik mükemmellik sunmaktadır. Glasgow kampüsüne, öğrencilerine gelişmiş sosyal öğrenme ve öğretme imkanı sunmak için 30 milyon pound yatırım yapılmıştır.

Ingiltere / Glasgow
Glasgow School of Art - Glasgow

Glasgow School of Art - Glasgow

1845 yılında Glasgow Devlet Tasarım Okulu adıyla kurulmuş olan Glasgow School of Art (GSA), 1899’dan beri Glasgow’un merkezinde, özgün bir sanat okulu olarak eğitim vermektedir. Dünyanın en ünlü ressamlarını, heykeltraşlarını, tasarımcılarını ve mimarlarını yetiştiren bu kurum, stüdyo-bazlı ve pratik-temelli eğitimiyle Birleşik Krallık’ta sanat alanında iyi bir eğitim almak isteyen öğrenciler için en iyi sanat okullarından biridir.

Ingiltere / Glasgow
Istituto Marangoni University - London

Istituto Marangoni University - London

1935 yılından beri dünyanın en iti tasarım ve moda okullarından biri olarak bilinen Istituto Marangoni yaratıcılık endüstrisinde çok önemli bir yer almıştır.

Ingiltere / Londra
King’s College London University - London

King’s College London University - London

King’s College, Londra’da bulunan en köklü ve en büyük üniversitelerden biridir. Son 180 yıl içinde King’s College, televizyon, cep telefonları, radar ve DNA yapısı araştırmalarının geliştirilmesinde büyük rol oynamıştır. King’s, Beşeri Bilimler, Hukuk, Uluslararası İlişkiler, Sosyal Bilimler ve Sağlık programlarında seçkin bir üne sahiptir.

Ingiltere / Londra
Le Cordon Bleu University - London

Le Cordon Bleu University - London

Le Cordon Bleu 1895’te gazeteci Marte Distel tarafından mutfak sanatları okulu olarak Paris’te kurulmuştur. Hayatı, 2009 yılında vizyona giren ve Meryl Streep’in başrolünde oynadığı “Julie & Julia” filmine konu olan Julia Child’ın 1950’li yıllarda bu okulda eğitimini tamamlayıp ünlü bir aşçı ve yemek yazarı olması da Le Cordon Bleu’nun tanınırlığını artırmıştır.

Ingiltere / Londra
Liverpool Hope University - Liverpool

Liverpool Hope University - Liverpool

170 yılı aşkın bir geçmişi ile İngiltere’nin Liverpool şehrinde kurulan Liverpool Hope Üniversitesi bilim , sanat, beşeri bilimler , sosyal bilimler ve eğitim alanlarında burs ve araştırma şansı veren güçlü bir geleneğe sahiptir. İlk kolejler 19. Yüzyılda (1844 ve 1856) kurulmuş olup, kadınlara yüksek öğrenim için fırsatlar sunan ilklerden biridir.

Ingiltere / Liverpool
Liverpool John Moores University - Liverpool

Liverpool John Moores University - Liverpool

Kuruluşu 1825’e dayanan Liverpool John Moores Üniversitesi (LJMU), yaklaşık 24,000 öğrenci nüfusu ile Birleşik Krallık’ın en büyük 10. üniversitesidir. LJMU, 2005 yılında ‘Queen`s Anniversary Prize’ (Birleşik Krallık sınırları içinde bir üniversitenin alabileceği en büyük ödül) ödülünü almaya hak kazanmış seçkin bir üniversitedir.

Ingiltere / Liverpool
London Metropolitan University - London

London Metropolitan University - London

London Metropolitan Üniversitesi uygun kaliteli eğitimi ile Londra’nın merkezinde 1848 yılından beri devamlılığını sürdürmektedir ve Londra’nın en eski eğitim kurumlarından biri olma özelliğini korumaktadır. Modern ve ileriye dönük bir kurumdur. Üniversitenin misyonu; Hayat değiştirmek, ihtiyaçları karşılamak, kariyer inşa etmektir.

Ingiltere / Londra
Loughborough University - Leicestershire

Loughborough University - Leicestershire

2015 The Guardian Üniversite Sıralaması rehberi’ne göre Loughborough Üniversitesi, Birleşik Krallık’ın ilk 15 üniversitesinden biri. İngiltere’nin en geniş arazili tek-kampüslü okuludur. İkinci kampüsü, Queen Elizabeth Olimpik Parkı’nda doktora ve araştırma programları için açılacaktır.

Ingiltere / Loughborough
Louisiana State University - Baton Rouge / Louisiana

Louisiana State University - Baton Rouge / Louisiana

Devlet okulları arasında 62. sırada, ABD’de bulunan üniversiteler arasında ise 129. sırada bulunur. Lisans işletme programı ülkede 80. sırada, lisans mühendislk programları ise 77. sırada bulunur. Petrol Mühendisliği 11. sırada yer alır. Veterinerlik Fakültesi 21. sıradadır. Mühendislik Fakültesi, ABD’de en hızlı gelişen beşinci mühendislik fakültesidir. MBA Programı, en iyi 44. programdır.

Amerika / 0
Manchester Metropolitan University - Manchester

Manchester Metropolitan University - Manchester

Manchester Metropolitan Üniversitesi, ilk olarak 1824 yılında Technology, Art and Design Okulu olarak kuruldu. Son 10 yıl içerisinde, üniversite gayri-menkulleri ve tesislerinde 350-million sterlin kadar büyük bir değişiklik ile iki kampüs (Manchester ve Cheshire) olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Ingiltere / Manchester
Marshall University - Huntington / West Virginia

Marshall University - Huntington / West Virginia

Marshall Üniversitesi; lisans hazırlık, yüksek lisans hazırlık, Genel ve Akademik İngilizce programları mevcuttur. Okulda 1000’den eğitmen ve 100’e yakın akademik programları mevcuttur.

Amerika / 0
Middlesex University - London

Middlesex University - London

Middlesex kökenleri 1878 yılına uzanmaktadır. İlk olarak 1973 yılında, yedi ek üniversitenin de bir araya gelmesiyle Middlesex Politeknik Okulu açılmıştır ve 1992 yılında Middlesex Üniversitesi adını almıştır. Middlesex Üniversitesi, dünya standartlarında bir eğitimden çok daha fazlasını sunar.

Ingiltere / Londra
New European College - München

New European College - München

New European College (NEC), uluslararası işletme okulu olarak Almanya’nın Münih şehrinde konumlanmıştır. Tüm eğitim uluslararası fakülteler tarafından, küçük gruplarda İngilizce olarak verilmektedir. Akademik olarak, Centre of Higher Education 2014’e göre Almanya’nın 1 numaralı işletme okulu olarak bilinen, Uluslararası Bad Honnef Üniversitesi (International University of Bad Honnef) ile birlikte çalışmaktadırlar.

Almanya / Münih
Newcastle University - Newcastle

Newcastle University - Newcastle

Newcastle Üniversitesi, güçlü bir tarihe sahip olarak öğretim süreci 1834 yılına kadar uzamaktadır. Russell Group üniversitesidir. Günümüzde, Newcastle Üniversitesi dünyanın her yerinden 23.000 öğrencisiyle, birinci sınıf bir eğitim ile İngiltere’nin en heyecan verici şehirlerinden birinde okuma şansını sunmaktadır.

Ingiltere / Newcastle
Oregon State University - Corvallis / Oregon

Oregon State University - Corvallis / Oregon

4000’den fazla uluslararası öğrencisi ile Oregon State Üniversitesi verdiği kaliteli eğitim anlayışıyla öğrencilerine hizmet vermektedir. Eğer araştırma alanında iyi bir üniversite arıyorsanız Oregon State Üniversitesi sizin için en ideal seçim olacaktır. Üniversite Best College Reviews tarafından yapılan ankette, “Amerika’da bulunan en iyi araştırma üniversitesi” kategorisinde 41.sırada yer almıştır. QS dünya sıralamasında 431-440.sırada, URAP dünya sıralamasında 307.sırada, Leiden dünya sırala

Amerika / 0
Oxford Brookes University - Oxford

Oxford Brookes University - Oxford

1865 yılında Oxford Sanat Okulu olarak kuruldu. 1891 yılında Oxford Şehri Teknik Okulu oldu. 1928 yılında, John Henry Brookes Müdür Yardımcısı olarak atandı. 1956 yılında Oxford Koleji, Teknoloji Koleji oldu ve John Henry Brookes emekli oldu.

Ingiltere / Oxford
Plymouth University - Plymouth

Plymouth University - Plymouth

İngiltere’nin en büyük üniversitelerinden biri olan Plymouth University 1862 yılında kurulmuş olup, üniversite unvanına 1992 yılında kavuşmuştur. Plymouth, ilk modern Medikal ve Diş okulunu kurmuş olup, Plymouth University Peninsula Schools of Medicine and Dentistry okulu, Combined Universities in Cornwall ortaklarından birisidir. 2012’de Queen’s Anniversary Prize tarafından yüksek ve ileri eğitim alanında ödül almıştır.

Ingiltere / Plymouth
Queen’s University Belfast - Belfast / North Ireland

Queen’s University Belfast - Belfast / North Ireland

1845 yılında kurulan Queen’s College Belfast, İrlanda’daki üç Queen’s üniversitesinden biridir. Russell Grup üyesidir. Global üniversiteler içinde ilk %1’lik kısımdadır. Queen’s Üniversitesi İngiltere’deki öncü üniversitelerden biri olarak, kadınların bilim ve mühendislikte eşit temsil edilmemesiyle mücadele ederek, Athena SWAN ödüllerinde bunu ortaya koymuştur.

Ingiltere / Belfast
Royal Agricultural University - Gloucestershire

Royal Agricultural University - Gloucestershire

Üniversitenin Tarihi Royal Agricultural College, dünyadaki ilk İngilizce eğitim veren tarım üniversitesidir. Okulun tohumları 1842 yılında Fairford ve Cirencester tarafından, Çiftçiler kulüp toplantısında ekilmiştir. Kurulduğu günden itibaren, Üniversite yenilikçi ve öncü olan personel ve tarım uygulamaları ile tarım bilimi üzerinde önemli bir etki yapmıştır.

Ingiltere / Cirencester
Royal Holloway, University London

Royal Holloway, University London

1886 yılında Kraliçe Victoria tarafından açılan üniversite, Thomas Holloway tarafından kurulmuştur. 1900 yılında University of London’ın bir parçası haline gelmiştir. Üniversitenin güzel kampüsü, dünyadaki en büyüleyici binalardan biri olan Kurucuların Binasının çevresine kurulmuştur. Müzik Bölümü, Kraliçe tarafından prestijli “Regius Professorship” ödülüne layık görülmüştür.

Ingiltere / Londra
Sheffield Hallam University - South Yorkshire

Sheffield Hallam University - South Yorkshire

19. Yüzyıl da iki koleje dayanan geçmişiyle üniversite, 1992 yılında Sheffield Hallam Üniversitesi olmuştur. Günümüzde İngiltere’nin en büyük, modern üniversitelerinden biridir

Ingiltere / Sheffield
Southampton Solent University - Hampshire

Southampton Solent University - Hampshire

1984 yılında Southampton College of Technology ve the College of Nautical Studies’in birleşmesiyle Southampton Enstitüsü kuruldu. 2005 yılında üniversite statüsünü almıştır.

Ingiltere / Southampton
St. Louis University - St. Louis / Missouri

St. Louis University - St. Louis / Missouri

INTO St. Louis Üniversitesi 13,000 öğrencisi ile top 100 üniversite içerisine girmiştir. Üniversite, Leiden dünya sıralamasında 407. sırada, Shangai dünya sıralamasında 401-500. sırada yer almaktadır.

Amerika / Manchester
Swansea University - Swansea / Galler

Swansea University - Swansea / Galler

1920 yılında kurulan üniversite, 1948 yılında İngiltere’deki ilk kampüs üniversite halini almıştır. Mottosu “Kültür olmadan yetenekler eksiktir”. 1921 yılında Prof. Mary Williams İngiltere’de üniversite koltuğuna sahip olan ilk kadındır. Kingsley Amis 1954 yılında ders verirken, Lucky Jim’i yazmıştır.

Ingiltere / Swansea
The University of Warwick - Coventry

The University of Warwick - Coventry

Warwick Üniversitesi 1965 yılında Royal Charter ödülüne layık görülmüştür. 29 tane Akademik Departmanı ve 4 Fakülte; Sanat, Tıp, Bilim ve Sosyal Bilimler içerisinde 50’nin üzerinde araştırma merkezi bulunmaktadır.Warwick Üniversitesi, bölgenin sosyal ve ekonomik hayatında önemli bir rol oynamaktadır. Bunun sebebi, bölgedeki yerel iş ortakları ile Warwick Manufacturing Group (WMG) ve Warwick Business School üzerinden kurduğu bağlantılar oldukça önemlidir.

Ingiltere / Coventry
University Campus Suffolk - Ipswich / Suffolk

University Campus Suffolk - Ipswich / Suffolk

2007 yılında kurulan UCS, İngiltere’nin en genç üniversitelerinden biridir. İngiltere’nin doğusunda konumlanmıştır. UCS, East Anglia ve Essex Üniversiteleri ile partnerlik kuran bir üniversitedir, öğrenciler bu sayede UCS’ten alınan diplomanın ortak geçerliliği bulunmaktadır. UCS, oldukça farklı bir öğrenci çeşitliliğine sahiptir, bu da öğrencilerin sosyal anlamda eşsiz bir deneyim elde etmesini sağlar.

Ingiltere / Ipswich
University Of Brighton - Brighton

University Of Brighton - Brighton

Üniversite 1859 yılında Brighton Royal Pavillion’da Sanat Okuluyla adıyla kurulmuş olup, 1992’de University of Brighton olarak üniversite unvanını almıştır. Bugün yaklaşık 20.000 öğrencisi bulunmaktadır. The Research Excellence Framework (REF) 2014 verilerine göre İngiltere üniversiteleri arasında araştırma alanında %25’lerin arasında bulunmakta olup, araştırma alanında dünya lideri seçilmiştir.

Ingiltere / Brighton
University Of Chester - Cheshire

University Of Chester - Cheshire

1839 yılında Öğretmen Eğitim Koleji adıyla kurulmuştur. Daha sonra sırasıyla, Chester Diocesan Eğitim Koleji, Chester College of HE, University College Chester ve son olarak 2005’te University of Chester adıyla üniversite unvanını almıştır. 2007 yılında araştırma alanında ilk derecesini almıştır.

Ingiltere / Chester
University Of Chichester - West Sussex

University Of Chichester - West Sussex

Üniversite 1839 yılında kurulmuştur. 1873 yılında Bishop Otter College adını almış olup 1995’te Institute of Higher Education adını, 1999’da University College Chichester ve en son olarak 2005’te University of Chichester olarak üniversite unvanını almıştır.

Ingiltere / Chicehster
University of East Anglia - Norfolk

University of East Anglia - Norfolk

Üniversite 1963 yılında kurulmuş olup, 50.yıldıönümünü kutlayan okullardan birisidir. 2001 yılında Norwich Medikal Okulu açılmıştır. University of East Anglia, 2 kez Queens Anniversary tarafından 2009 ve 2011 yıllarında ödüllendirilmiştir

Ingiltere / Norwich
University of Essex - Essex

University of Essex - Essex

Üniversite 1964 yılında kurulmuştur. Araştırma alanında profesyonel eğitimleriyle uluslararası alanda bir artış göstermiştir. 2014’te dünya çapında araştırma alanında top 20 içerisinde girmiştir. Sosyal Bilimler alanında ise top 5’tedir. 130 farklı ülkeden gelen 12,000 öğrencisine eğitim vermektedir.2008 ve 2010 yıllarında Queen’s Anniversary Prize tarafından ödül almıştır.

Ingiltere / Essex
University of Exeter - Devon

University of Exeter - Devon

1855 yılında kurulmuş olup, 1955 yılında Royal Charter tarafından kurulup üniversite unvanını almıştır. 2004 yılında Cornwall Kampüsü açılmıştır. 2013 yılında da Exeter Üniversitesi Medikal Okulu kurulmuştur.

Ingiltere / Exeter
University of Greenwich - London

University of Greenwich - London

Londra’nın lider konumundaki üniversitelerinden biri olan University of Greenwich 2015 yılında 125. Yıldönümünü kutlamaktadır. Üniversitenin Londra ve Kent’te kampüsleri bulunmaktadır. University of Greenwich kampüs olanaklarını geliştirebilmek için £150 milyon’luk yatırım yapmıştır.

Ingiltere / Londra
University of Hertfordshire - Hertfordshire

University of Hertfordshire - Hertfordshire

21.yüzyıl üniversitelerinde biri olan University of Hertfordshire, üniversite statüsünü 1992 yılında almıştır. Savaş sonrası teknik kolejlerden biri olan Hatfield daha sonra yeniden yapılanmış ve Hatfield College of Technology and Hatfield Polytechnic ismini almıştır.

Ingiltere / Hertfordshire
University of Kansas - Lawrence / Kansas

University of Kansas - Lawrence / Kansas

Devlet okulları arasında 45. sıradadır. Ülke üniversiteleri arasında ise 115. sırada yer alır. Tıp, Eğitim, Sağlık Hizmetleri Yönetimi ile Havacılık ve Uzay Mühendisliği dallarında ilk 50’de bulunur. Kamu Yönetimi ve Petrol Mühendisliği bölümlerinde ilk 10’da. Yaklaşık 28 bin öğrencisi bulunan okulun %7,5’luk kısmı uluslararası öğrencilerden oluşur. ABD’deki kütüphane genişliği açısından ilk 50’dedir.

Amerika / 0
University of Leeds - Leeds

University of Leeds - Leeds

Üniversite 1831 yılında kurulmuştur. University of Leeds İngiltere’deki en büyük üniversitelerden bir tanesidir. Üniversite, Russell Group Araştırma Üniversiteleri’nin bir üyesidir. Research Excellence Framework (REF) 2014 verilerine göre araştırma alanaında top 10 arasında yer almıştır.

Ingiltere / Leeds
University of Lincoln - Lincoln

University of Lincoln - Lincoln

İlk Lincoln Üniversite binası 1996’da kurulmuştur. Bu bina aynı zamanda İngiltere’deki ilk yeni merkez kampüsü olarak inşa edilmiştir.

Ingiltere / Lincoln
University Of Northampton - Northampton

University Of Northampton - Northampton

Northampton sanat,teknoloji ve eğitim okullarının birleşimiyle 1975 “Nene College Higher Education” adıyla kurulmuştur. 1999 Şubat ayında University College Northampton, 2005 yılında da üniversite statüsünü kazanıp University of Northampton unvanını almıştır.

Ingiltere / Northampton
University of Roehampton - London

University of Roehampton - London

Roehampton Üniversitesi tarihi 175 yıl öncesine dayanmaktadır. İngiltere’de ki yüksek öğrenim kurumları arasında kadınların haklarını savunan ilk üniversitelerden biridir.

Ingiltere / Londra
University of Sheffield - South Yorkshire

University of Sheffield - South Yorkshire

1897’de University College of Sheffiled olarak kurulan üniversite, 1905’te Krallık beraati ile University of Sheffield unvanını almıştır. 1998, 2000, 2002 ve 2007 yıllarında Queen`s Anniversary Prizes tarafından 4 ödül kazanmıştır.

Ingiltere / Sheffield
University of South Florida (USF) - Tampa / Florida

University of South Florida (USF) - Tampa / Florida

USF, kampüsün tam merkezinde bulunmaktadır. Öğrenci yurtlarından, yemekhaneden, üniversite kaynaklarından yalnızca birkaç metre uzaklıkta bulunmaktadır. Üniversite, QS dünya sıralamasında; 501-550.sırada, URAP dünya sıralamasında; 235.sırada, Shangai dünya sıralamasında ise; 201-300.sırada yer almıştır.

Amerika / Tampa
University of South Wales - Cardiff

University of South Wales - Cardiff

University of South Wales, University of Wales, Newport ve University of Glamorgan ile birleşiminden sonra Nisan 2013’te kurulmuştur. Britanya’nn en ilgi çekici yeni üniversiteleri arasındadır. 122 farklı ülkeden gelen öğrenci rakamlarına göre İngiltere’deki top 10 kampüs üniversitelerinden birisidir. Üniversite ana kampüsü 1913 yılında School of Mines olarak kurulmuştur. 1992 yılında üniversite unvanını almıştır.

Ingiltere / Cardiff
University Of Stirling - Stirling

University Of Stirling - Stirling

1967 yılında kurulan Stirling Üniversitesi yenilikçi ve seçkin yapısı ile dikkat çekmektedir. Şüphesiz tüm Avrupa üniversiteleri içerisinde en dikkat çekicilerden biridir. 2008’de İskoçya’nın seçkin spor tabanlı üniversitesi olarak gösterilmiştir. Birleşik Krallık’ta iki dönemlik (2 semester) eğitim sisteminin tanıtan ve uygulayan ilk üniversitedir.

Ingiltere / Stirling
University of Strathclyde -  Glasgow / Scotland

University of Strathclyde - Glasgow / Scotland

200 yıldan daha fazla tarihi olan Strathclyde Üniversitesi mükemmeliyetçi öğretim tarzı ile tanınan bir üniversitedir. Profesör John Anderson’ın mirası olan “faydacı öğrenim” ve kökleri 1796’ya dayanan bu üniversite, İskoçya’da Aydınlanma çağında kurulan tek üniversitedir. Bu görüş o zamandan bugüne kadar Strathclyde Üniversitesi’nin bir mottosu olmuş ve bu sayede dünyada önde gelen uluslararası ve teknolojik üniversitelerden biri olmuştur.

Ingiltere / Glasgow
University of Sunderland - Sunderland

University of Sunderland - Sunderland

1901 yılında Sunderland Technical College adıyla kurulmuş olup, 1992 yılında üniversite unvanına ulaşmıştır. 2010 yılında Sanat ve Tasarım alanında 150. Yılını, 2011 yılında Eczacılık alanında 90.yılını ve 2012’de de 20.yılını kutlamıştır.

Ingiltere / Sunderland
University Of Westminster - London

University Of Westminster - London

175 yıllık bir tarihsel geçmişi olan Westminster Üniversitesi; İngiltere’deki ilk sanat-fen (politeknik) tabanlı üniversitesidir. İngiltere’de hareketli fotoğraf sanatında 1. Sırada yer alır ve İngiliz sinemasının doğduğu yerdir. Westminster Üniversitesi, işletmelerle yaptığı işbirliğinin ardından aranılan kılavuz üniversitelerden biri olmuştur.

Ingiltere / Londra
University of Winchester - Hampshire

University of Winchester - Hampshire

1840’ta kurulan Winchester Üniversitesi aynı zamanda bir kampüs üniversitesidir. Anglikan Vakfına bağlıdır. İlk olarak Öğretmen stajı üzerine eğitim veren bir okul olarak açılmıştır.

Ingiltere / Winchester
University of Wolverhampton - West Midlands

University of Wolverhampton - West Midlands

Kökleri 19. yüzyıla dayanan üniversite 1851 yılında “Wolverhampton School of Art” adıyla kurulmuş olup, 1992 yılında üniversite unvanını kazanmıştır. Üniversitenin 4 kampüsü bulunmaktadır. Ana kampüs Wolverhampton şehir merkezindedir.