Atec Yurtdışı Eğitim Hakkında

ATEC (Anglo-Turkish Education Consultancy) Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı,

Atec Yurtdışı Eğitim Hakkında, Uluslararası eğitim arenasının en iyilerinden biri olan ve eğitime yaptığı sürekli yatırımlarla bundan ödün vermeyen İngiltere eğitim devi başta olmak üzere; Amerika, Kanada, Avustralya ve Avrupa’da resmi temsilcisi olduğu devlet / özel üniversite, kolej, lise ve dil okullarıyla hizmet vermektedir. Kurumumuz seyahat acentası tarzından uzak bir çalışma ilkesi doğrultusunda, eğitiminizin başlangıcından siz Türkiye’ye dönene kadar karşılaşabileceğiniz her türlü problemi çözmek için 7/24 hizmet vermeyi, sizleri kesinlikle yanlız bırakmamayı hedef almıştır. Öğrencilerimizden gelen geri dönüş yazılarında da bunu rahatlıkla görebilirsiniz. Tamamen ÜCRETSİZ olan danışmanlık hizmetimizden faydalanarak, yurtdışı eğitimi (devlet / özel üniversite, kolej, lise ve dil okulları) ilgili her konuda bize hiç çekinmeden sorabilir veya ofisimizi ziyaret edip ihtiyacınız olan bilgileri karşılıklı değerlendirmelerimiz ve bizim tecrübelerimize dayanarak detaylarıyla öğrenebilirsiniz. ATEC Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere her daim en iyi hizmeti verebilmek için, British Council, Avustralya Konsolosluğu gibi devlet kurumlarının, temsilcisi olunan tüm okulların o ülkelerdeki eğitim, vize koşulları, yaşam şartları ve benzeri konularda vermiş oldukları eğitimlere düzenli katılarak bilgilerimizi güncellemekteyiz. Bunun bir örneği olarak, kurucu müdürümüz Susan Vanessa Ersoy aldığı eğitim sonucu 18 Kasım 2005 tarihinde British Council tarafından “Professional Development “ isimli plakete layık görülmüştür. Hedefleri ilk önce sizi anlamak olan eğitim danışmanlarımızla ilgili özet bilgilere Aşağıda ulaşabilirsiniz:

Alper Karayama : Yönetici – Ortak

1997 senesinden bu yana yurtdışı eğitim danışmanlık sektöründe hizmet vermekteyim. Evliyim ve iki güzel kız çocuğu sahibiyim. İşletme ve Yönetim bölümü mezunuyum (Near East University 1996), yurtdışında eğitim yönetimi ve planlama, satış ve pazarlama üzerine eğitim ve diplomalara sahibim. 1 Eylül 2020’den itibaren ATEC Yurtdışı Eğitim Danışmanlık A.Ş. firmamızı yönetiyorum. Harika bir ekibe sahibim. İşimin en sevdiğim yanı sayısı binleri geçen öğrencilerimizin mezuniyetlerini dahi bilmek ve hatta davet edilmektir. Her öğrencimizin birer hikayesi vardır. Biz de bu hikayede yol gösteren olmak için çalışıyoruz. Danışman olmak, yardımcı olmak demektir. İsteğimiz ve enerjimiz daha ilk günkü gibi devam ediyor.  Size de yurtdışı eğitim hususunda yardımcı olmamız için bizimle temasa geçmenizi bekliyoruz.

Susan Vanessa Ersoy: Kurucu – Education Counsellor

İngiltere’nin Poole kasabasında doğan Susan V. Ersoy eğitimini tamamladıktan sonra 1996 yılında El Salvador’a giderek İngilizce öğretmeni olarak görev yapmaya başlamış ve bu sırada ülkenin ileri gelenlerine (gümrük müdürü, emniyet müdürü gibi) İngilizce dil eğitimi vermiştir. 1997 yılında İngiltere’ye dönerek özel bir dil okulunda İngilizce öğretmenliği yapmaya başlamış, kısa süre içerisinde Junior departmanı müdürlüğü görevini üstlenmiş ve ardından da okul müdürü olarak görevine devam etmiştir.. Görevi süresince birçok yurtdışı eğitim fuarına (Polonya, Tayland, El Salvador, Türkiye vb. ülkelerde) katılarak birçok yurtdışı eğitim acentesiyle çalışmalar yapmıştır. 1999 yılında Türkiye’ye gelerek özel bir dil kursunda İngilizce öğretmenliğine başlamış ve kısa süre sonra bölüm başkanı olarak sürdürdüğü görevi sırasında, yurtdışına bir çok öğrenci gönderiminde bulunmuştur. 2003 yılında bu görevinden ayrılarak ATEC Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın kurulması çalışmalarına katılmıştır. Kurucu direktörümüz olan Sn. Susan V. Ersoy, 10 yılı aşkın tecrübesiyle sizlere en iyi ve kaliteli hizmeti vermeyi kendine hedef edinmiştir.

Capt. Ali Ersoy: Kurucu – Ortak

1963 doğumlu Ali Ersoy 1980 Yılında deniz hayatına başlamış, çeşitli (Kimyasal tanker, VLCC, Ro-Ro ve Kuru Yük) gemilerde zabitlik ve 2. kaptanlık yaptıktan sonra, 1992 yılında ilk kaptanlığına başlamıştır. 1997 yılına kadar kaptanlık yapan Ali Ersoy 1997 yılında İngiltere’ye giderek önce 6 ay dil eğitimi, daha sonra da Londra’da “Postgraduate Diploma in Shipping Management“ eğitimi aldıktan sonra Türkiye’ye dönmüş ve bir sure kaptanlığa devam ettikten sonra, özel bir kimyasal tanker firmasında yardımcı operasyon ve kiralama müdürlüğü yapmıştır. Daha sonra bu görevinden ayrılıp 2003 yılında ATEC Yurtdışı Eğitim Danışmalığı’nın kurulması çalışmalarına başlamıştır. ‘Çok gezen çok bilir’ atasözünü doğrularcasına, bunca yıllık yaşam tecrübesini ve yurtdışı eğitimi hakkında tüm bilgi ve birikimlerini, bizzat deneyimleyerek kazanmış biri olarak sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duymaktadır. Meslekten gelen tecrübesinden ve eğitiminden dolayı da, özellikle denizcilik konusunda eğitim almak isteyen öğrencilerin doğru seçimlerde bulunmalarına yardımcı olmaktadır.

Kübra Kırmızı: İstanbul Office / Education Counsellor

ATEC’teki kariyerine 2008 yılında yapmış olduğu stajla başlayan Kübra Kırmızı, üniversite eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Dalarna Üniversitesi’nde (İsveç) İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine almıştır. 2010 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra ATEC ile çalışmaya devam etmiştir. Eğitim, iş ve turistik amaçlı pek çok kez yurtdışına çıkmış (İsveç, Norveç, Finlandiya, Letonya, Fransa, Almanya, İngiltere, Galler), bu sayede yurtdışında yaşam ve eğitim konularına yakından tanıklık etmiştir. Danışmanlık kariyerini Mart 2011’de British Council ve Education UK’in ortaklaşa düzenlediği UK Education Advisors Training sınavını başarı ile geçerek pekiştirmiştir. Yurtdışında lisans, yüksek lisans, doktora, dil eğitimi gibi konularda danışmanlık vermekte, ATEC ailesi ile birlikte her yıl yüzlerce öğrenciye yurtdışında kaliteli eğitimin kapılarını aralamaktadır.

Cemre Melis Gür: İstanbul Office / Education Counsellor

Cemre Melis Gür, 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmıştır. 5 yıllık bir eğitimin ardından 2012 yılında mezun olan Gür, üniversite eğitimi boyunca sadece okumakla kalmamış aynı zamanda eğitim sektöründe çalışma imkanı bulmuş, ilk ve ortaöğretim düzeyindeki öğrencilere öğretmenlik ve eğitim danışmanlığı yapmıştır. Üniversitenin ona sağlamış olduğu nitelikli eğitimin yanı sıra birçok sosyal alanda da kendini geliştirmiş, 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Dans Sporları Topluluğuna katılmıştır. Kısa bir hobi eğitim sürecinin ardından dünyaca ünlü dans eğitmenlerinden aldığı profesyonel çalıştaylar sonrası, 2010 yılında düzenlenen Hacettepe Üniversitesi Uluslararası Dans Festivalinde hem sahnede dansçı olarak hem de sahne arkasında genel organizasyon görevinde yer almıştır.
İyi derecedeki İngilizcesinin yanı sıra, okuduğu bölüm sebebiyle sahip olduğu Almancayı geliştirmek ve Avrupa kültürünü daha iyi tanımak adına 2009 yılında iki ay Almanya’da bulunmuştur. Mezun olduktan çok kısa bir süre sonra, yurtdışı eğitim danışmanlığı alanında kariyerini sürdürmek amacıyla çıktığı yolda ATEC Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile tanışmıştır. 2014 Ağustos ayında British Council ve Education UK’in ortaklaşa düzenlediği Education UK Certificate Programı dahilinde 2 aylık eğitimin ardından sınavı başarıyla geçerek “Education UK Certificates for UK Education Advisors” sertifikası almıştır.
Gerek İngiltere’de gerek Türkiye’de devamlı olarak aldığı eğitimlerle, bu alandaki tecrübesini Ankara ofisimizdeki ekip arkadaşlarımızla paylaşmaya başlamış ve yurtdışında eğitim planlayan öğrencilere kaliteli eğitimin kapılarını aralamayı amaç edinmiştir.

Canan Sulaç: İstanbul Office / Education Counsellor:

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eskiçağ Dilleri ve Kültürleri Bölümü’nden 1991 yılında mezun olmuştur. 1992’ den beri Koç Grubu dahil olmak üzere eğitim danışmanı olarak yöneticilik ve şube müdürlüğü , ISO 9001: 2008 iç denetçi görevlerinde bulunmuş ve Yurtdışı ve Yurtiçi Eğitim Danışmanı, eğitim planlaması ve kurumsal sosyal sorumluluk alanlarında çalışmalar yapmıştır. British Council ve Education UK’in ortaklaşa düzenlediği “Promoting UK Education and Training”sertifikasına sahip olup, British Council’in düzenlediği Professional Development Training etkinliklerine birçok kez katılmıştır. Kariyeri boyunca, temel iletişim becerileri, yönetim becerileri, müşteri ilişkileri, süreç ve sistem geliştirme, takım çalışması, işaret dili, Y kuşağı gibi bireysel gelişim odaklı konularda çeşitli eğitimler alarak sürekli ve gelişen ilişkiler oluşturmaya özen göstermiştir. Meslek yaşamı boyunca başta İngiltere olmak üzere birçok yurtdışı eğitim fuarına ve workshopa  (Amerika, Kanada, Almanya, İspanya, İsviçre, İtalya, Portekiz v.b) katılarak ve okulları ziyaret ederek yurtdışı eğitimde gelişme ve yenilikleri takip ederek sürekli bilgi ve deneyimlerini güncellemiştir.
Deneyimlerini kullanarak değer katabilmek ve aynı zamanda da yeni öğrenmelerle sürekli kendini geliştirmek adına 2019 Ekim ayında ATEC ailemize katılarak İstanbul ofisimizde yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilere kaliteli ve nitelikli bilgi vermek adına görev almaktadır.

Burcu Ersoy: Ankara Office Manager / Education Counsellor

Ocak 2009’da açılan Ankara ofisimizin sorumlusu olan Burcu Ersoy, 1998’de kazandığı Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden 2002 yılında mezun olmuştur. Hacettepe Üniversitesi Nüfus Etütleri Enstitüsü’nün Ekonomik ve Sosyal Demografi Ana Bilim Dalı’nda 2003’te başlamış olduğu yüksek lisans programını bir yıllık öğreniminin ardından 2004 yılında tamamlamadan bırakarak iş hayatına atılmıştır. 2005-2007 yılları arasında Avrupa Birliği (AB) hibe programları kapsamındaki bir sağlık/eğitim araştırmasında sorumlu asistanlık görevini sürdürmüştür. Bu projenin başarıyla tamamlanmasının ardından, yine AB hibe programları kapsamındaki insan hakları odaklı projelerde Proje Koordinatörü olarak çalışmış ve Ocak 2007’den Ağustos 2008’e kadar Türkiye’deki ve yurt dışındaki çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla bağlantılı olarak Avrupa’nın (Bulgaristan, Romanya, Litvanya, Hollanda, İtalya, İsveç gibi) birçok ülkesinde uluslararası eğitimlere ve toplantılara katılmıştır.
Ağustos 2008’de ATEC Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nda çalışmaya başlayan Burcu Ersoy, İstanbul ofisimizde ve ayrıca İngiltere’de geçirdiği eğitim sürecinin ardından Ankara ofisimizin kurulması çalışmalarında yer almış ve Ankara ofisinde danışmanlığa başlamıştır.
British Council’in Education UK online eğitim programını tamamlamasının ardından sınavı başarıyla geçerek “Promoting UK Education and Training” sertifikasını Mart 2009’da almıştır. Hem yurtdışındaki ve yurtiçindeki deneyimlerini karşılaştırarak kazandığı sosyal perspektifi birikimlerine katmış bir sosyolog olarak, hem de kaliteli ve iyi bir eğitim almanın önemine inanan, üniversitelerimize yaptığı düzenli ziyaretlerle bir ayağı İngiltere’de olan bir eğitim danışmanı olarak, Burcu Ersoy eğitiminizin her adımında sizlere yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Ceylan Ceyhaner: Ankara Office / Education Counsellor

2003 yılından 2012 yılına kadar TED İstanbul Koleji’nde okuyan Ceylan Ceyhaner, üniversite eğitimine Ankara’da devam etmiştir. Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünden şeref öğrencisi olarak mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra 1,5 yıl boyunca özel bir mobilya firmasında satış uzmanı olarak görev almıştır. Hobi olarak akrilik, kara kalem alanlarında çalışmalar yaparak sanatı hayatının bir parçası haline getirmiştir. Her bireyin kaliteli ve iyi bir eğitim alması gerektiğine inandığı için 2019’da Atec Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ailesi ile tanışarak kariyerine eğitim danışmanı olarak yön vermiştir. Üniversitede almış olduğu eğitim ve tecrübeleri doğrultusunda özellikle mimari ve sanat alanlarında eğitim almak isteyen öğrencilerin kaliteli bilgi vermek adına Ankara’daki ofisimizde görev almaktadır.

Ceren Pehlivan: Ankara Office / Assistant

2018 yılında Anadolu Üniversitesi Adalet bölümünden mezun olmuştur. 2016 yılının Mart ayından itibaren Ankara ofisimizde asistanımız olarak çalışmaktadır. Birçok farkı iş sektörü denemiş ve insan ilişkileri konusunda ATEC ailesinde iş huzurunu yakalamıştır. Danışmanlarımızın yükünü hafifletmek, öğrenci ve velilerimizin streslerini azaltmak, güler yüzü ve neşesi ile sizlere yardımcı olmayı amaçlamaktadır.