Atec Yurtdışı Eğitim Hakkında

ATEC (Anglo-Turkish Education Consultancy) Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrencilere danışmanlık hizmeti vermek için, 2002 senesinde Kaptan Ali Ersoy ve İngilizce Öğretmeni Susan Vanessa Ersoy tarafından İstanbul ve Ankara’da kurulmuştur. 2020’de yurtdışı eğitim danışmanlığında Türkiye’nin önde gelen, 1997’den beri sektörde hizmet veren Alper Karayama’nın sahibi olduğu ALES Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı, ATEC bünyesine katılmış ve bu sayede ATEC hizmetlerine eğitim ve kariyer danışmanlığını da eklemiştir. 

ATEC Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilere, uluslararası eğitim arenasının en iyilerinden biri olan ve eğitime yaptığı sürekli yatırımlarla bundan ödün vermeyen İngiltere (Birleşik Krallık) gibi bir eğitim devi başta olmak üzere; Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya ve Avrupa’da resmi temsilcisi olduğu devlet veya özel üniversite, kolej, lise ve dil okullarıyla hizmet vermektedir. 

ATEC yurtdışı eğitim danışmanları, seyahat acentesi tarzından uzak bir çalışma prensibi doğrultusunda, eğitiminizin başlangıcından siz Türkiye’ye dönene kadar karşılaşabileceğiniz her türlü problemi çözmek için hizmet vermeyi, öğrenci ve velilerine sürekli destek olmayı misyon edinmiştir. 

ATEC Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere her daim en iyi hizmeti verebilmek için, British Council, Avustralya Konsolosluğu, Amerikan Konsolosluğu, Kanada Büyükelçiliği  gibi devlet kurumlarının, temsilcisi olunan tüm okulların o ülkelerdeki eğitim, vize koşulları, yaşam şartları ve benzeri konularda vermiş oldukları eğitimlere düzenli katılarak bilgilerimizi sürdürülebilir kılar. ATEC, 2005 tarihinde British Council tarafından “Professional Development“ plaketine layık görülmüştür.  

ATEC, Türkiye’de yurtdışı eğitim sektöründe kalite ve standartları korumak ve geliştirmek üzere kurulmuş UED (Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği) üyesidir. 

Hizmetlerimiz;

  • Yurtdışında lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora eğitimi planlamak
  • Yurtdışında eğitimine hazırlık için gereken dil, sınav, mülakat gibi koşullara hazırlanmasına yardımcı olmak
  • Eğitim sonrasında kariyer seçeneklerini öğrenmenizi sağlamak
  • Yurtdışında bulunan eğitim kurumlarına Türkiye eğitim sistemi hakkında araştırma yapmak
  • Türkiye’de lise ve üniversitelere öğrencileri için  eğitim ve kariyer danışmanlığı vermek
  • Yurtdışında eğitime karar vermiş öğrencilere kayıt, konaklama, vize ve diğer gerekli işlemlerde yardımcı olmak

ATEC Yurtdışı eğitim danışmanlığı İngiltere’de (Birleşik Krallık) temsilcisi olduğu üniversiteler için başvuru, kayıt ve sonrasında tüm işlemler için hiçbir ücret almaz. Bu ücret kayıt olunan üniversite tarafından öğrenci eğitimine başladıktan sonra ödenir. Hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi Hizmetler sayfasında bulabilir veya bizimle temasa geçebilirsiniz. 

Ekibimiz;

Alper Karayama – Yönetici – Ortak

1997 senesinden bu yana yurtdışı eğitim danışmanlık alanında tecrübe sahibidir. İşletme ve Yönetim bölümü mezunu (Near East University) olup, yurtdışında eğitim yönetimi ve planlama, satış ve pazarlama üzerine eğitim ve diplomalara sahiptir. Türkiye’de ve yurtdışında birçok eğitim kurumuna araştırma ve geliştirme projeleri yönetmiş, sektörün ilerlemesi için faaliyetlerde bulunmuştur. İleri seviyede İngilizce bilmektedir. 

Susan Vanessa Ersoy – Kurucu – Danışman Eğitmeni

İngiltere doğumlu Susan V. Ersoy eğitimini tamamladıktan sonra İngiltere, El Salvador ve Türkiye’de İngilizce öğretmenliği yapmış, 2003 yılında bu görevinden ayrılarak ATEC Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı şirketini kurmuştur. Danışmanlığını yaptığı birçok öğrencinin Oxford ve Cambridge Üniversiteleri gibi üst düzey eğitim kurumlarına yerleşmesini sağlamıştır. Şu anda aktif öğrenci danışmanlığı yerine yurtdışı eğitim danışmanlarına destek vermektedir. Anadili İngilizcedir, ileri seviyede Türkçe ve İspanyolca bilmektedir. 

Kaptan Ali Ersoy – Kurucu – Ortak – Danışman

1997 yılına kadar uzun yol kaptanlığı yapan Ali Ersoy, İngiltere ve Türkiye’de deniz ticareti alanında faaliyet gösteren şirketlerde yöneticilik yapmıştır. 2003 yılından bu yana ATEC Yurtdışı Eğitim Danışmanlığında eğitim danışmanlığı yapmaktadır. İleri seviyede İngilizce bilmektedir.  

Kübra Kırmızı – İngiltere Yurtdışı Eğitim Danışmanı

2008 yılından beri yurtdışı eğitim danışmanlığı yapmaktadır. Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Dalarna Üniversitesi’nde (İsveç) İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim almıştır. Danışmanlık kariyerini Mart 2011’de British Council ve Education UK ortaklaşa düzenlediği UK Education Advisors Training sınavını başarı ile geçerek pekiştirmiştir. İleri seviyede İngilizce bilmektedir. 

Cansu Ögmel Boyacıoğlu – İngiltere Yurtdışı Eğitim Danışmanı

2016 yılından bu yana yurtdışı eğitim danışmanlığı yapmaktadır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunudur. Yüksek Lisansını Ankara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı üzerine yapmıştır. İleri seviyede İngilizce bilmektedir. 

Selay Erdoğan – Yurtdışı Eğitim Danışmanı Asistanı

2015 yılından bu yana yurtdışı eğitim danışmanlığı yapmaktadır. Hacettepe Üniversitesi Radyo-TV bölümü mezunudur. Danışman asistanı olarak hizmet vermektedir. İleri seviyede İngilizce bilmektedir. 

Sedef Polatcan – Eğitim Koçu ve Kariyer Danışmanı

2018 yılından beri yurtdışı eğitim danışmanlığı yapmaktadır. Trakya Üniversitesi Arkeoloji bölümü, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji mezunudur. Yıldız Teknik Üniversitesi öğrenci rehberlik, eğitim koçluğu üzerine sertifikalı eğitim programlarını başarıyla tamamlamıştır. Öğrencilerimizin eğitim, kariyer planlama ve sonrasına hazırlıkları yapmalarına yardımcı olur. İleri seviyede İngilizce bilmektedir. 

Kübra Aksu – Yurtdışı Eğitim Danışmanı Asistanı

2020 yılından beri yurtdışı eğitim danışmanlığı yapmaktadır. Bilgi Üniversitesi İngiliz Dili Edebiyatı mezunudur. İngiltere’de bulunan University of Sussex İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine yüksek lisans yapmıştır.  İleri seviyede İngilizce bilmektedir. 

Anush Shahid – Yurtdışı Eğitim Danışmanı Asistanı

2016 yılından beri yurtdışı eğitim danışmanlığı yapmaktadır. İngiliz Dili mezunudur.  İleri seviyede İngilizce ve Türkçe bilmektedir. 

Arzu Öztürk – İdari Yönetici

2013 yılından bu yana yurtdışı eğitim danışmanlığı sektöründe idari yöneticilik yapmaktadır. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünü mezunudur.  Orta seviyede İngilizce bilmektedir. 

Elif Hande Tever – Yurtdışı Eğitim Danışmanı

2023 yılından beri yurtdışı eğitim danışmanlığı yapmaktadır. Floransa’da bulunan Polimoda Moda Okulu, İletişim ve Pazarlama Bölümü mezunudur. İleri seviyede İtalyanca ve İngilizce bilmektedir.

Ceren Pehlivan – Asistan

2016 yılından beri yurtdışı eğitim danışmanlarımıza asistanlık yapmaktadır. Anadolu Üniversitesi Adalet bölümünden mezun olmuştur.  

Seda Kaya – Yurtdışı Eğitimi Danışmanı Asistanı

2006 yılından bu yana yurtdışı eğitim danışmanlığı yapmaktadır. Kocaeli Üniversitesi İşletme Yönetimi mezunudur. Danışman Asistanı/ Müşteri Temsilcisi olarak hizmet vermektedir. Orta seviyede İngilizce bilmektedir.

Gülnur Yağcıoğlu – Akademik İngilizce Öğretmeni

1994 yılından beri İngilizce öğretmenliği yapmaktadır. İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunudur. Akademik İngilizce alanında özellikle IELTS, TOEFL, SAT sınavları için hazırlık eğitiminde uzmandır. Öğrencilerimizin ihtiyacı doğrultusunda özel dersler verir. 

Ayşegül Uykulu Gürkök – Kurumsal İlişkiler

2005 yılından beri eğitim sektöründe faaliyet gösteren firmalarda idarecilik yapmaktadır. Gazi Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur, aynı üniversitede Bankacılık üzerine yüksek lisans yapmıştır. Kurumsal ilişkiler ve projelerde destek vermektedir.