Burs arayanlara müjde! Kings’s College London’dan İki Yeni Burs İmkanı

King's Collage London Burs

Burs arayanlara müjde!

Kings’s College London’dan 2018 girişli master öğrencilerine iki yeni burs imkanı!

King’s College London, bu sene sağlık ve ilgili alanlarda yüksek lisans yapacak öğrencilerine iki farklı burs imkanı sunuyor.

Eğitim hayatına 2018 yılında başlayacak master öğrencilerine destek King’s College London’dan geldi. Okul, bünyesinde eğitim görecek öğrencilere çeşitli oranlarda burs imkanı sağlıyor. Peki, bu burslar nelerdir?

King’s IoPPN Dean’s Scholarships

IoPPN; psikiyatri, psikoloji ve sinirbilim üzerine kurulan bir enstitüdür. Kurum, 2018 eylül ayından itibaren MSc alanında master yapacak öğrencilere burs vererek onları maddi olarak destekleyecektir.

Burslar; 12 adet olup 10 tanesi £1,000 (her biri), 2 tanesi ise £5,000 (her biri) değerindedir.

 

‘Global Health and Social Science’ için burslar

King’s College London’ın bu sene lisansüstü öğrencilerine sağladığı ikinci burs ise ‘Global Health and Social Science’ alanındadır.

King’s College London, “Global Health and Social Science” bölümü bünyesinde  yer alan master programlarına eğitim alacak bir öğrenciye £9,000  değerinde burs imkanı sunuyor.

Global Health and Social Science Departmanının bir diğer bursu ise  £1000 değerinde… Bu burs ise MA Public Policy and Ageing, MA/MSc Ageing and Society ya da MSc Gerontology alanında master yapacak bir öğrenciye verilecektir.

Her burs için son başvuru tarihi 30 Mart’tır.

Burslara başvurabilmek için öğencilerin ilgili programlardan kabul alması gerekiyor.

Programlar ve burslara başvuru koşulları ve detayları hakkında ATEC ofisleri ile iletişime geçebilirsiniz.