Dünyaca ünlü moda okulu Instituto Marangoni’den yeni programlar

Dolce Gabbana, Domenica Dolce ya da Moschino… Modanın kalbini attıran tasarımcıların da mezun olduğu dünyaca ünlü moda-tasarım okulu Istituto Marangoni, 2018 yılına yepyeni programlarla başladı.
Eğitim modeli olarak araştırma, teori ve bilhassa sektör içinde yapılan pratiği benimseyen Instituto Marangoni; yenilikleriyle öğrencinin entelektüelliğini, görsel yeteneğini ve dünyaya karşı farkındalığını da hakarete geçirmeyi planlıyor.
Instituto Marangoni’de eğitim alabileceğiniz yeni programlar şu şekilde;

Marangoni Moda Okulu

Instituto Marangoni’de Master Programları
Contemporary Interior Design
Contemporary Furniture Design
Digital Imaging
Exhibit Design

Instituto Marangoni, bazı lisans bölümleri için ise “Study Abroad ” programları geliştirdi. Diğer ülkelerdeki moda ve tasarım eğitimini de önemseyen program, 3 yıllık lisans programlarının 2. yılında olan öğrencilere, yılda sonbahar ve ilkbahar olmak üzere iki kez sunuluyor. Katılanlar, moda ve tasarım konusunda uluslararası üne sahip uzmanlardan eğitim almanın yanı sıra farklı kültürleri de yakinen tanıma şansı yakalıyor.
Instituto Marangoni’de Study Abroad programı içeren kurslar
Fashion Business Semester
Fashion Business & Buying Semester
Fashion Business Communication & New Media Semester
Fashion Design
Fashion Styling & Creative Direction
Fashion Styling & Visual Merchandising

Istituto Marangoni, 1935 yılında Milano’nun ilk özel tasarım okulu olarak eğitim hayatına başlamıştır. Okulun, moda ve tasarımın merkezlerinde (Milano, Floransa, Londra, Paris, ve Şanghay) kampüsleri bulunmaktadır.
Instituto Marangoni ve bölümleri hakkında detaylı bilgi için ATEC ofisleri ile iletişime geçebilirsiniz.