Fine Arts College London

Fine Arts College 1978’de Londra’nın kuzeyinde Hampstead bölgesinde kurulmuştur. Fine Arts College, 14-19 yaş aralığındaki öğrencilere GCSE, ve A level seviyesinde eğitim verir. Okulun kendine özgü bir eğitim felsefesi vardır. Bu felsefe samimi ve katılımcı bir tutum geliştirir. Okul, bu tür bir ortamın öğrencilerin yeteneklerini ve tutkularını geliştirdiğine ve onları yüksek eğitime hazırladığına inanır.
Küçük sınıflarda verilen eğitim öğretmenlerin öğrencilerini bireysel olarak tanımasına yadımcı olur. Bu da öğrencilerin kişisel olarak desteklenmesi ve teşvik edilmesine olanak sağlar. Her öğrencinin gelişimi yakından izlenirken, aynı zamanda iç disiplin ve öz motivasyon sahibi olma konusunda da teşvik edilirler. Ayrıca derslerde müzakere ve tartışmalara katılmaları sağlanır. Böylece “öğretilen” olmaktan çıkıp, eleştirel düşünen öğrencilere dönüşürler. Okul resmi sınavlara hazırlığın ötesinde öğrencilerde hayat boyu süren öğrenme tutkusu oluşturmayı hedefler.
2017 senesi A level sonuçlarına göre okulun öğrencileri King’s College London, SOAS, Sussex ve Leeds gibi İngiltere’nin prestijli üniversitelerine yerleşmişlerdir.
Okul Good Schools Guide tarafından farkl alanlarda da ödüllendirilmiştir.
Okulun dünyaca ünlü mezunları ve velileri bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Helena Bonham Carter, Orlando Bloom, Theo Adams, Brooklyn Beckham, Jude Law ve Madonna’dır.

Lokasyon

Okul Londra şehrinde bulunmaktadır.

Konum

Hedefler

Fine Arts College London tüm öğrencilerini kendine özgü eğitim sistemi ile karşılar.
Okulun tüm öğrencileri kucaklayan eğitim sistemi, öğrencilerin yetenek ve azimlerini yükselttiği gibi onları daha yüksek derecedeki eğitimlere de hazırlamaktadır.
Okul öğrenci sayılarını minimum seviyelerde tutarak her bir öğrencisini bireysel olarak tanımayı hedefler.
Böylece her öğrenci için ayrı ayrı kişiselleştirilmiş geliştirici ve cesaretlendirici eğitim methodarı geliştirmektedirler.
Öğrencilerin kritik düşünmeyi öğrenmeleri amacıyla dersler sadece öğretim şeklinde değil; öğrencileri konu üzerinde tartışmaya yönlendirecek şekilde işlenmekedir.
Okulun amacı öğrencilerin hayatları boyunca öğrenme tutkusuyla dolu olmalarını sağlamaktır.

Takvim

2017 – 2018 akademik yılı eğitim başlangıç tarihi;

11 Eylül 2017

Denetim Raporu

Fine Arts College London, güvenlik için ISI tarafından ful denetim altında tutulur.

Raporu daha detaylı inceleyebilmek için lütfen link’e tıklayınız;

Inspection Reports