İngiltere Üniversitelerinde Tam Burslu Eğitim İmkanı Sunan Chevening Burs Başvuruları Başladı !

Birleşik Krallık üniversitelerinde tam burslu yüksek lisans eğitimi alma imkanı sunan Chevening Burs Programı için 2021/2022 Dönemi başvuruları başladı, başvurular 3 Kasım 2020 Birleşik Krallık saatiyle 12:00’a kadar devam edecek.

Chevening, geleceğin liderlerini yetiştirmek amacıyla Birleşik Krallık Hükümeti tarafından sağlanan küresel bir burs programıdır. Chevening Burs Programı kapsamında öğrenciler Birleşik Krallık’ta tam burslu olarak yüksek lisans öğrenimi görebilmektedirler.

Burs başvurusu yapacak adaylar diledikleri Birleşik Krallık üniversitesinde ve diledikleri bir bölümde yüksek lisans programını belirleyerek burs başvurularını gerçekleştirebilmektedirler.

Aşağıdaki başvuru kriterlerini karşılamanız durumunda 3 Kasım 2020’ye kadar Chevening bursuna başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Chevening Bursuna Başvuru Kriterleri

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Birleşik Krallık’taki yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek en az 2 yıl Türkiye’de ikamet etmek,
  • Birleşik Krallık’ta bir master programına kabul edilmek için gereken kriterleri karşılamak (Birleşik Krallık üniversitelerine master başvuru süreci boyunca ATEC olarak size ücretsiz destek sağlıyoruz),
  • 2 sene çalışma deneyimine sahip olmak,
  • Birleşik Krallık üniversitelerinde, minimum 3 farklı programa başvurarak 15 Temmuz 2021 tarihine kadar şartsız kabul (unconditional offer) kriterini karşılayabilmek,
  • İngilizce dil puanı şartını en geç 15 Temmuz 2021 tarihine kadar karşılayabilmek. IELTS Academic (6.5), Pearson PTE Academic (61), TOEFL iBT (79), Cambridge English Advanced (176), Trinity ISE II (B2) İngilizce dil sınavlarının birinden istenen puanı almanız yeterli olacaktır.

Chevening bursuna başvurunuzu www.chevening.org adresindeki OAS başvuru formu üzerinden online olarak yapabilirsiniz. Chevening bursu başvuruları, 3 Kasım 2020 Birleşik Krallık saatiyle 12:00’a kadar devam edecek.

Birleşik Krallık’taki çoğu üniversitelerin Türkiye’deki resmi temsilciliğini yapan ATEC YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI her sene yüzlerce öğrencinin eğitimine yön vermektedir. Siz de Chevening Bursu kapsamındaki başvurularınızda ekibimizden destek almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.