Istituto Marangoni – Short Courses

Istituto Marangoni; moda, sanat ve tasarım alanlarında 2 ve 3 haftalık “Short Courses” ve 4 ve 6 haftalık “Executive Short Courses” programları ile öğrencilere kariyerlerini oluşturmak istedikleri alanlara hızlı giriş yapmalarını sağlıyor. Öğrenciler dünyanın neresinden olursa olsun, hepsi de her zaman bu kadar kısa sürede gösterdikleri ilerleme karşısında şaşkına dönüyorlar. 6 uluslararası lokasyon – Milano, Firenze, Paris, Londra, Şangay, Bombay ve Miami –  arasından seçim yapabilmek, katılımcılara kısa sürede moda, sanat ve tasarım dünyasında tecrübe edinme şansı tanıyor.

Istituto Marangoni’de tüm programlar proje bazlı olarak yürütülüyor ve dersler, alanında uzmanlaşmış eğitimciler tarafından work-shop ve konu bazlı sunumlarla desteklenerek sunuluyor.

Moda, Sanat veya tasarım alanlarına ilgili olup bu alanlarda bir kariyer sahibi olmak isteyen fakat deneyimsiz veya çok az deneyimi olan öğrenciler, ilgilendikleri alanlara dair çeşitli programlardan birini seçerek bu alanlarda ilk adımlarını atabiliyorlar.

Bu kısa süreli programlar aynı zamanda öğrencileri seçtikleri alanlarda ileriki eğitimlerine ve kariyerlerine hazırlayan başlangıç programları olarak görülebilir. Buna ek olarak “Executive Short Courses” ise öğrencilere seçtikleri alanda daha ileri seviyede eğitim ve uzmanlık kazandırma imkanı sunan kısa süreli programlar olarak karşımıza çıkıyor.

Burada amaç, her programda alanlara dair temel bilgilerin sunularak, öğrencilerin moda, sanat ve tasarımın sihirli dünyasını tecrübe edebilmeleri için, onlara ilham verecek olabildiğince fazla fırsata sahip olmalarını sağlamaktır.

Istituto Marango’nin 2 veya 3 haftalık “Short Courses” seçenekleri:

Istituto Marangoni - Short Courses

Istituto Marangoni2nin 4 veya 6 haftalık “Executive Short Courses” seçenekleri:

Istituto Marangoni - Executive Short Courses