Kazuo Ishiguro, Edebiyat Alanında 2017 Nobel Ödülü’nün Sahibi Oldu!

University of East Anglia, Creative Writing bölümü mezunu olan ve “The Remains of the Day”  ve “Never Let Me Go” kitaplarının sahibi,  yazar Kazuo Ishiguro, Edebiyat alanında 2017 Nobel Ödülü’nü alan kişi olarak isimlendirildi.

University of East Anglia, Creative Writing bölümünün 2011 yılında kutladığı 40. Yılı için hazırlanan antolojide, Yazar Ishiguro’nun Norfolk ve kampüsteki ilk haftaları için aktardıkları şöyle idi: “O güz bir bavul, bir gitar ve bir portatif Olivetti daktilo ile Buxton Norfolk’a geldim – eski bir su değirmeni ve düz ovaları ile küçük bir kasaba. Buraya geldim; çünkü University of East Anglia’da bir senelik Creative Writing yüksek lisans programına kabul edilmiştim.”

Yazar Ishiguro 11 Ekim 2017 tarihinde düzenlenecek UEA Edebiyat Festival’ine de katılacak ve halihazırda MA programlarında eğitim alan öğrencilere masterclass verecektir.

University of East Anglia için bir başka güzel haber de ranking listelerinden geldi. Üniversite, “The Times and Sunday Times Good University Guide” listesinde bu yıl 13. Sıraya yükselerek bu zamana kadarki en yüksek ranking seviyesine ulaştı. Bu aynı zamanda üniversitenin listenin ilk 20 sırasında olduğu beşinci yılı. UEA aynı zamanda Times Higher Education 2018 World University Ranking içinde “Social Sciences, Business ve Economics” alanlarında da ilk 150 içerisinde yer almaktadır.